תפריט נגישות

רס"ן אהרון בר ז"ל

אהרון בר
בן 38 בנפלו
בן אסתר וברוך
נולד בתל אביב
בי"א באדר תרצ"ה, 14/2/1935
התגורר בכנרת (קבוצה)
התגייס ב-יולי 1953
שרת בחיל השריון, חיל הלוגיסטיקה
יחידה: מה"ס 591
נפל בעת שירותו
בכ"ו בסיון תשל"ג, 26/6/1973
מקום קבורה: כנרת (קבוצה)
הותיר: אשה ושני ילדים

קורות חיים

בן ברוך ואסתר. נולד ביום י"א באדר תרצ"ה (14.2.1935) בתל-אביב. היה ילד ער, עליז וחברותי. הוא סיים לימודיו בבית-החינוך המשותף בדגניה א' והמשיך ללמוד בבית-הספר התיכון בית-ירח בכנרת. כן למד תקופה מסוימת בבית הספר המקצועי שליד הטכניון בחיפה. הוא הצטיין בלימודיו ובמיוחד במתמטיקה. אהרון השתתף בפעולות הגדנ"ע ובמסגרת ארגון "החבל הימי לישראל" הרבה לשחות ועסק בפעילות ימית.

אהרון התגייס לצה"ל במחצית יולי 1953, ולאחר שסיים בהצלחה קורס קציני חיל רגלים המשיך להדריך תקופה מסוימת בבית הספר לקצינים. לאחר שחרורו מהשירות הסדיר חזר לקבוצת כנרת. הוא עבד במסירות בענף הפלחה וכנהג על סמיטריילר. אהרון היה קשור לחברי הקבוצה, שחיבבוהו מאוד. לאחר נישואיו עזב את הקבוצה והתנדב לשרת בצבא הקבע, והפעם הצטרף לחיל השריון. תחילה עבר קורס מ"כים של מרגמות כבדות ואחר-כך עבר קורס קציני שריון, קורס מפקדי פלוגות ואף קורס צניחה. לאחר מכן עבר קורס קציני אפסנאות מתקדם וצורף למרכז הספקה. בכל אשר עשה זכה להערכתם של מפקדיו על ביצוע מוצלח של משימות שהוטלו עליו. אהרון ידע לקשור קשרי ידידות אמיצים עם מפקדיו ועם פקודיו.

ביום כ"ו בסיון תשל"ג (26.6.1973), נפטר רס"ן אהרון בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בקבוצת כנרת. הוא הניח אישה ושני ילדים.

במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "בעבודתנו המשותפת מצאתי באהרון חבר נאמן ומסור ביותר לעבודה. באהרון התגלמו התכונות הנעלות של מפקד אידיאלי ושל חבר ורע, העושה עבודתו בהשקט ובבטחה. יחסיו עם כל הסובבים אותו היו מצוינים. הוא תפש במהירות וביסודיות כל דבר חדש אשר הוטל עליו וביצע עבודתו על הצד הטוב ביותר".

ב"שלושים" למותו פורסמה כתבה לזכרו בעלון קבוצת כנרת.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה